Z Nigerii do Zawiszy Bydgoszcz

Z Onyebuchi Abia spotkałem się w lutym 2005 roku w Lagos przy okazji swojej prawie miesięcznej wizyty w Nigerii. To bliski przyjaciel jednego z najlepszy w historii piłkarzy nie tylko “Super Orłów”, ale i w Afryce – Nwankwo Kanu. Obaj pochodzą ze wschodniej Nigerii z Imo State. Onyebuchi Abia odpowiada w Lagos z prowadzenie Kanu Heart Foundation. To fundacja, która wysyła chore na serce dzieci do renomowanych klinik w Izraelu czy Indiach. WIĘCEJ O TYM PRZECZYTASZ TUTAJ.

ISRAEL IFEANYI ABIA OD PONIEDZIAŁKU ZACZYNA TRENINGI Z PIERWSZOLIGOWYM ZAWISZĄ BYDGOSZCZ. FOT. M.ZICHLARZ

Nie spodziewałem się, że przy okazji swojej wizyty w Ghanie przed miesiącem spotkama młodszego brata Onyebuchi Abia – Israel Ifeanyi. Tymczasem 18-latek gra i trenuje w Akrze w drugoligowym zespole Oakzeel FC.

- Moim marzeniem jest gra w dobrym klubie. Chciałbym spróbować swoich sił w Europie. Zobaczyć jak to jest w zawodowej piłce tam – mówił mi młody Abia.

To silny, szybki i dobrze wyszkolony zawodnik. Ma smykałkę do zdobywania bramek, gra zresztą, jak Kanu, jako napastnik. Chyba nie spodziewał się, że tak szybko trafi do Europy, a konkretnie do… Polski. Tymaczasem jest w drodze do naszego kraju, a z informacji jaki udało mi się uzyskać wynika, że od początku przyszłego tygodnia ma trenować z walczącym o awans do ekstraklasy zespołem Zawisza Bydgoszcz. Israel Ifeanyi Abia trafił tam z rekomendacji byłego reprezentanta Nigerii Emmanuela Ekwueme. W Zawiszy gra zresztą brat “Tolka” Ekwueme – Martins. W klubie z Bydgoszczy młody napastnik z Nigerii ma przebywać przez kilka dni. To chłopak z charakterem, na pewno pokaże się z dobrej strony. Ja osobiście trzymam za niego kciuki.

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Maj 11th, 2012 o 21:03 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Z Nigerii do Zawiszy Bydgoszcz”

  1. mateuszmleczak napisal(a):

    super!!!

 

Zamiesc komentarz