Skandaliczne zachowanie kibiców z Katowic

SENEGALCZYK IDRISSA CISSE ZOSTAŁ OBRAŻONY PRZEZ CZĘŚĆ KIBICÓW GKS. FOT.MICHAŁ CHWIEDUK

SENEGALCZYK IDRISSA CISSE ZOSTAŁ OBRAŻONY PRZEZ CZĘŚĆ KIBICÓW GKS. FOT.MICHAŁ CHWIEDUK

To nie powinno było się zdarzyć. W derbowym pierwszoligowym meczu GKS Katowice z Ruchem Radzionków najlepszym piłkarzem na boisku był Idrissa Cisse. Pozyskany zimą z trzecioligowego LZS Piotrówka napastnik z Senegalu najpierw zanotował piękną asystę przy golu Adama Giesy, a potem sam na 2:1 zdobył zwycięskiego gola. Kiedy pod koniec meczu opuszczał murawę był przeraźliwe gwizdy, buczenie, a cześć kibiców wydawała małpie odgłosy. Na konferencji prasowej trener zespołu z Radzionkowa powiedział krótko:

- Pozostawię to bez komentarza, bo szkoda, że wciąż takie rzeczy się dzieją – mówił Artur Skowronek.

Zachowanie fanów, czy raczej części fanów może o tyle dziwić, bo przecież w Gieksie z powodzeniem występowali piłkarze z Afryki, jak choćby Nigeryjczycy Philip Umukoro, Mike Okoro, Daniel Onyekachi czy pochodzący z Nigru  Moussa Yahaya.  Ten ostatni był zresztą wielką gwiazdą GKS. Wcześniej takie zachowanie kibiców z Katowic względem zawodników z Czarnego Lądu się nie zdarzało. Przynajmniej ja osobiście nie pamiętam. Fani Gieksy z trybuny na „Blaszoku” zapomnieli już ile dla ich klubu bramek strzelili napastnicy z Afryki?

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Marzec 19th, 2012 o 14:15 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz