W radiowej Trójce o masakrze w Port Said

Prowadzący audycję „Raport o stanie świata” w radiowej Trójce redaktor Dariusz Rosiak dociekał tego dlaczego w rok po rewolucji w Egipcie, doszło do tak olbrzymiej tragedii na piłkarskim ligowym meczu w Port Said. Przypomnijmy, po zakończeniu spotkania klubu Al-Masry Club z Al-Ahly w ostatnią środę śmierć poniosło 74 kibiców, większości fanów jedenastki z Kairu.

Po tych tragicznych wydarzenia przez kraj przetoczyła się wielka fala protestów, a solidarność z klubem Al-Ahly okazał nawet największy rywal „Czerwonych Diabłów” – Zamalek. Uczestniczą w dyskusji Michał Żakowski, dziennikarz Polskiego Radia z redakcji międzynarodowej, relacjonujący wydarzenia w Egipcie w 2011 roku postawił ciekawą tezę. Fani Al-Masry Club byli przez lata pupilkami reżimu Hosniego Mubaraka, z kolei kibice Al-Ahly to forpoczta ubiegłorocznej rewolucji. To ci się stało było swego rodzaju rewanżem za zeszły rok.

POSŁUCHAJ AUDYCJI “RAPORT O STANIE ŚWIATA”. (20 minuta dyskusji)


Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Luty 6th, 2012 o 15:05 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “W radiowej Trójce o masakrze w Port Said”

  1. Finał afrykańskiej Ligi Mistrzów. Pierwsze starcie | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] i tak zbojkotuje spotkanie. Ci spod znaku “Ultras” czyli tych najbardziej zagorzałych, domagają się sprawiedliwości i wyjaśnienia masakry z lutego. Do dziś to nie [...]

  2. Z historii afrykańskiej piłki. Z kolonii do Benfiki | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] do czarnoskórych zawodników… To tydzień temu mówili o nich w programie „Raport o stanie świata” w radiowej Trójce Dariusz Rosiak i Stefan Szczepłek. Ten drugi jest autorem świetnej „Mojej [...]

 

Zamiesc komentarz