Incydent w Bata

*Pierwszy mecz współgospodarzy tegorocznego Pucharu Narodów rozpoczął się od nieprzyjemnego incydentu. Otóż przed stadionem w Bata doszło do starć części kibiców z miejscowymi służbami porządkowymi. Do zajścia doszło przed meczem inauguracyjnym, w trakcie wejścia na stadion. Ochrona i służby porządkowe, początkowo wpuszczały każdego kibica osobno, po uprzednim sprawdzeniu biletu. Jednak z czasem napór tłumu był tak wielki, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. Policja użyła nawet gazu łzawiącego. Ostatecznie, aby uniknąć tragedii, służby postanowiły wpuścić wiele osób bez uprzedniej kontroli. Szkoda, że na pozostałych meczach jest tyle wolnych miejsc.

W poniedziałek zaprezentował się inna z drużyn gospodarzy PNA. Mecz Gabonu z Nigrem też zgromadził na trybunach mnóstwo kibiców, którzy nie wyobrażali sobie, aby ich „Czarne Pantery” nie odniosły zwycięstwa. Piłkarze nie zawiedli swoich fanów. Już przed przerwą wyszli na dwubramkowe prowadzenie dzięki Pierre-Emerickowi Aubameyang. Wspomniany zawodnik o charakterystycznej fryzurze najpierw sam wpisał się na listę strzelców, a tuż przed przerwą jego strzał dobił Stephane Nguema. W drugiej połowie reprezentanci Gabonu kontrolowali przebieg spotkania i dowieźli dwubramkowe prowadzenie do końca spotkania, aczkolwiek reprezentanci Nigru wcale nie odpuszczali.

Wieczorem w meczu Maroko – Tunezja triumfowały „Orły Kartaginy”. Bramki strzelali Khaled Korbi oraz Youssef Msakni. Chwilę przed końcem nadzieję na korzystny rezultat Marokańczykom przywrócił Houcine Kharja strzelając bramkę, której sędzia nawiasem mówiąc nie powinien uznać, bo wcześniej była pozycja spalona.

4. Libia 1 0 0:1
25 stycznia (środa), Bata: Libia – Zambia (g. 17)
Bata, Gwinea Równikowa – Senegal (g.20)
29 stycznia (niedziela), Malabo: Gwinea Równikowa – Zambia (g.19)

4. Sudan 1 0 0:1
26 stycznia (czwartek), Malabo: Sudan – Angola (g.17)
Malabo: Wybrzeże Kości Słoniowej – Burkina Faso (g.20)
30 stycznia (poniedziałek), Bata: Sudan – Burkina Faso (g. 19)
Malabo: Wybrzeże Kości Słoniowej – Angola (g. 19)

4. Niger 1 0 0:2
27 stycznia (piątek), Libreville: Niger – Tunezja (g. 17)
Libreville: Gabon – Maroko (g. 20)
31 stycznia (wtorek), Franceville: Gabon – Tunezja (g. 19)

Gwinea 1 0 0:1
28 stycznia, Franceville: Botswana – Gwinea (g.17)
Franceville: Ghana – Mali (g.20)
1 luty, Libreville: Botswana – Mali (g. 19)
Franceville: Ghana – Gwinea (g. 19)

ĆWIERĆFINAŁY

4 luty (sobota), Bata: zwycięzca grupy A – drugi zespół grupy B (g.17)

Malabo: B1 – A2 (g.20)

5 luty (niedziela), Libreville: C1-D2 (g. 17)

Franceville: D1-C2 (g.20)

PÓŁFINAŁY

8 luty (środa), Franceville: A1/B2 ze zwycięzcą pary D1/C2 (g.17)

Bata: C1/D2 – B1/A2 )g.20)

MECZ O III MIEJSCE

11 luty (sobota), Malabo (g. 20)

FINAŁ

12 luty (niedziela), Libreville (g.20)

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Styczeń 24th, 2012 o 15:11 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.