Przyznano nagrody aFrykasy 2011

To dla mnie wielkie wyróżnienie! Już po raz trzeci Fundacja “Afryka Inaczej” przyznała swoje doroczne nagrody. W poprzednich latach trafiały on m.in. do Wojciecha Jagielskiego, Marcina Mellera czy dr Eugeniusza Rzewuskiego. Od zeszłego roku przyznawane są w kilku kategoriach. Otrzymują je ci, którzy piszą, mówią czy działają na rzecz Afryki w Polsce czy przeciwstawiają się dyskryminacji osób pochodzenia afrykańskiego w naszym kraju.

Ludzie z Fundacji “Afryka Inaczej” zdecydowali, że w tym roku w kategorii osoba laureatem jest moja skromna osoba. To dla mnie ogromne wyróżnienie! Nie tylko dla mnie, ale też dla mojej książki “Afryka gola!”, a także dla bloga poświęconego wydarzeniom piłkarskim na Czarnym Lądzie i nie tylko. W kategorii media aAfrykasa otrzymał Adam Leszczyński, a w kategorii dialogu międzykulturowego Dom Spotkań z Historią w Warszawie.

To będzie zaszczyt odebrać cennego aFrykasa na specjalnej imprezie w najbliższą sobotę w Warszawie. Tym większy, że to przecież dzień inauguracji 28 Pucharu Narodów, a więc najważniejszej sportowej imprezy na kontynencie.

Pozostaje mieć nadzieję, że gdzieś tam w kąciku lokalu w Nowym Wspaniałym Świecie będzie telewizor i będzie można zerknąć na pierwsze sobotnie mecze: Gwinea Równikowa – Libia i Senegal – Zambia.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Styczeń 17th, 2012 o 01:02 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

3 odpowiedzi dla “Przyznano nagrody aFrykasy 2011”

  1. JRN napisal(a):

    GRATULACJE

  2. Michal Zichlarz napisal(a):

    dziękuję!

  3. mateuszmleczak napisal(a):

    Pogratulować ;)

 

Zamiesc komentarz