Trudna grupa Czarnych Gwiazd

W Malabo rozlosowano cztery grupy 28 Pucharu Narodów Afryki. Trudno jednoznacznie stwierdzić, które zespoły trafił najgorzej, bo na pierwszy rzut oka wszystkie grupy są wyrównane. Na pewno łatwo nie będzie jednemu z głównych faworytów jedenastce Ghany. “Czarne Gwiazdy” w ostatniej grupie D zagrają z niewygodnymi przeciwnikami, jakimi są ekipy Mali i Gwinei. Do tego dochodzi debiutant w imprezie czyli “Zebry” z Botswany. I właśnie z tym rywalem w pierwszym meczu przyjdzie się zmierzyć ćwierćfinaliście ostatniego mundialu.

NA STADIONACH GABONU I GWINEI RÓWNIKOWEJ BĘDZIE RÓWNIE KOLOROWO, JAK W GHANIE W 2008 ROKU. TU PRZED MECZEM GOSPODARZY Z NIGERIĄ. FOT. M.ZICHLARZ

Inny z wielkich faworytów imprezy czyli zespół Wybrzeża Kości Słoniowej zagra w grupie B z Sudanem, Burkina Faso i Angolą. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to przeciwko “Słonią” szansę gry będzie miała dwójka piłkarzy z polskiej T-Mobile Ekstraklasy. Chodzi o Abdou Razacka Traore z Lechii Gdańsk i rewelacyjnie spisującego się ostatnio w Górniku Zabrze Prejuce Nakoulmę. Mecz WKS z “Ogierami” z Burkina Faso zaplanowano w drugiej kolejce meczów grupy B na 26 stycznia. Odbędzie się w stolicy Gwinei Równikowej w Malabo.

Pierwszy mecz mistrzostw odbędzie się pięć dni wcześniej. Gwinea Równikowa zagra w nim z Libią. Gospodarzom turnieju  przyjdzie jeszcze rywalizować z  Senegalem i Zambią. O awans do kolejnej fazy będzie naprawdę trudno. Inny ze współorganizatorów imprezy czyli Gabon zagra z dwójką reprezentantów z Afryki Północnej: Tunezją i Maroko oraz z rewelacją eliminacji Nigrem.

Wiadomo już kto z kim gra i gdzie. Teraz pozostaje już odliczanie dni do pierwszego meczu Gwinea Równikowa – Libia 21 stycznia!

28 Puchar Narodów Afryki

Grupa A (Mecze będą rozgrywane w Bata): Gwinea Równikowa, Libia, Senegal, Zambia

Grupa B (Malabo): Wybrzeże Kości Słoniowej, Sudan, Burkina Faso, Angola

Grupa C (Libreville): Gabon, Niger, Tunezja, Maroko

Grupa D (Franceville): Ghana, Botswana, Mali, Gwinea

Turniej trwa od 21 stycznia do 12 lutego 2012 roku

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Październik 29th, 2011 o 23:04 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Trudna grupa Czarnych Gwiazd”

  1. Upomniał się o niego prezydent kraju | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] ZOBACZ KOMU Z KIM PRZYJDZIE GRAĆ W 28 PUCHARZE NARODÓW AFRYKI [...]

 

Zamiesc komentarz