Skarga Namibii na Burkina Faso

Właśnie co przyszło powołanie dla Abdou Razacka Traore. Urodzony w Abidżanie piłkarz w sobotę 3 września ma zagrać w barwach reprezentacji Burkina Faso w towarzyskim meczu przeciwko gospodarzom przyszłorocznego Pucharu Narodów, ekipie Gwinei Równikowej.

Tego samego dnia w eliminacjach w grupie F PNA Namibia zagra przeciwko Gambii. Na razie w tej ledwie trzyzespołowej grupie, Mauretania wycofała się wcześniej z rywalizacji, z kompletem dziewięciu punktów prowadzi Burkina Faso. Sytuację może jednak zmienić skarga wystosowana przez Namibian Football Association do Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej.

Oficjele z Namibii uważają, że w ich meczach przeciwko  „Ogierom” w zespole rywala zagrał nieuprawniony zawodnik. Chodzi o obrońcę Herve Zengue. To piłkarz urodzony w Kamerunie, który od niedawna reprezentuje barwy Burkina Faso. W zespole „Ogierów” zagrał w dwóch eliminacyjnych spotkaniach przeciwko Namibii, które lider grupy F pewnie wygrał 4:0 i 4:1.

Zdaniem działaczy z Namibii Herve Zengue nie spełnia stawianych przez FIFA warunków naturalizacji. Gdyby CAF czyli Afrykańska Konfederacja Piłkarska przyznała walkowery za te dwa spotkania, to sytuacja w grupie F przewróciłaby się do góry nogami.

W Burkina Faso są jednak spokojni o rozstrzygnięcie. Trener „Ogierów” Portugalczyk Paulo Duarte podkreśla, że urodzony w Kamerunie zawodnika ma żonę z Burkina Faso. Dodajmy, że w podobnej sytuacji jest Traore. Tyle tylko, że urodzony w Wybrzeżu Kości Słoniowej zawodnik ma przodków z Burkina Faso, a z Herve Zengue sytuacja nie jest tak jednoznaczna.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Sierpień 18th, 2011 o 14:33 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

4 odpowiedzi dla “Skarga Namibii na Burkina Faso”

 1. Kolejna rewolucja w Afryce | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] to tam sytuacja jest niejasna z powodu gry w ekipie “Ogierów” piłkarza o nazwisku Herve Zengue. CAF ma podjąć ostateczne decyzje w najbliższym [...]

 2. Traore i Nakoulma mogą nie zagrać w Pucharze Narodów | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] Ten urodzony w Kamerunie piłkarz zagrał w obu spotkaniach „Ogierów” przeciwko „Dzielnym Wojownikom”. Zdaniem oficjeli z Windhoek nie był do tego uprawniony. ZOBACZ TEKST SKARGA NAMIBII NA BURKINA FASO. [...]

 3. Obawiał się go sam Kolo Toure. Rozmowa z Abdou Razack Traore | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] żebym nie grał. Woleli nie ryzykować, jak to było w przypadku naszego innego reprezentanta Herve Zengue. Ja wierzę w Boga i liczę, że będzie jeszcze okazja do gry w takim turnieju. Następny Puchar [...]

 4. Chcą się pozbyć Nakoulmy… | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] Rybus, Marcin Komorowski oraz Piotr Polczak, a także kolega Nakoulmy z reprezentacji Burkina Faso Herve Zengue.  PRZECZYTAJ HISTORIĘ TEGO PIŁKARZA. [...]

 

Zamiesc komentarz