Odwołany mecz. Wyniki środowych spotkań

Nic nie wyszło z ciekawie zapowiadającego się spotkania reprezentacji Nigerii z Ghaną. Gdyby mecz pomiędzy dwoma czołowymi afrykańskim reprezentacjami miał być rozegrany w Abudży czy Akrze, to nie byłoby problemu. Piłkarskie federacje obu krajów zdecydowały jednak o tym, żeby grać w Watford w Anglii.

Fot. Michał Zichlarz

Nigeria z Ghaną nie zagrają. Kibiców w Afryce czeka jednak dzisiaj wiele inych ciekawych spotkań.

A że na Wyspach Brytyjskich jest w tej chwili gorąco i niebezpiecznie, to o graniu w piłkę nikt nie myśli. Z powodu zamieszek najpierw odwołano mecze Carling Cup, teraz przyszła też kolej na spotkania międzynarodowe. Nie tylko odwołano starcie „Czarnych Gwiazd” z „Super Orłami”. Nic nie wyszło też z zaplanowanego meczu towarzyskiego pomiędzy Anglią i Holandią. Zresztą pod wielkim znakiem zapytania stoi start Premier League, która według planu ma zacząć już w weekend.

Co z meczem Nigeryjczyków z Ghaną? Według wstępnych informacji spotkanie ma być rozegrane 11 października. Na pewno komplikuje to przygotowania obu drużyn do meczów w eliminacjach Pucharu Narodów.

W pierwszy weekend września Ghana u siebie zagra z ekipą Suazi. Z kolei ekipę prowadzoną przez Samsona Siasię czeka wyjazdowe spotkanie z Madagaskarem. Dla „Super Orłów” to mecz o wszystko. W tabeli grupy B mają na razie trzy punkty straty do reprezentacji Gwinei, z którą zmierzą się w decydującym spotkaniu u siebie 8 października. Oba mecze Nigerii musi wygrać, jeżeli w styczniu chce zagrać w finałach Pucharu Narodów na stadionach Gabonu i Gwinei Równikowej.

ZOBACZ SYTUACJĘ W GRUPACH W ELIMINACJACH PUCHARU NARODÓW

Wyniki środowych spotkań towarzyskich:

Wybrzeże Kości Słoniowej – Izrael 4:3, Senegal – Maroko 0:2, RPA – Burkina Faso 3:0, Tunezja – Mali 4:2, Malta – Republika Środkowoafrykańska 2:1, Liberia – Angola 0:0, Botswana – Kenia 1:0, Gabon – Gwinea 1:1, Gambia – DR Konga 3:0, Gwinea Równikowa – Gwinea Bissau, Mozambik – Malawi, Niger – Togo 3:3, Zimbabwe – Zambia 2:0


Ten wpis zostal opublikowany w środa, Sierpień 10th, 2011 o 13:12 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz