Wielkie derby Kairu

Do meczu o mistrzostwo Egiptu pozostało już niewiele godzin. Początek dzisiejszego spotkania pomiędzy Al-Ahly, a Zamalek o godzinie 19.30. W grudniu bezpośrednie starcie pomiędzy tymi dwoma ekipami rozczarowało. Zakończyło się bezbramkowym remisem. Teraz emocji nie powinno zabraknąć. Jeśli Zamalek myśli jeszcze o tytule mistrza, to dzisiejsze spotkanie musi wygrać.

Po 26 kolejkach egipskiej Premiership „Czerwone Diabły” mają bowiem pięć punktów przewagi nad swoim największym rywalem. Na razie wszystko wskazuje na to, że to właśnie jedenastka Al-Ahly sięgnie po swoje 36 mistrzostwo w historii, a siódme z kolei!

Na początku sezonu nic nie wskazywało na to, że tak będzie. Warunki w lidze dyktował bowiem zespół prowadzony przez byłego świetnego napastnika Hossama Hassana. „Biali Rycerze” mieli już kilka punktów przewagi nad odwiecznym i znienawidzonym rywalem.

Sytuacja zmieniła się jednak na początku roku. W styczniu, po serii słabych meczów, do klubu wrócił portugalski szkoleniowiec Manuel Jose. To pod jego wodzą „Czerwone Diabły” kolekcjonują mistrzowskie tytuły i z powodzeniem radzą sobie w afrykańskiej Champions League. Potem w lutym w Egipcie wybuchła rewolucja. Spowodowała długą przerwę w rozgrywkach, co widać wytrąciło z rytmu jedenastkę Zamalek SC.

Media nad Nilem piszą jeszcze teraz o konflikcie pomiędzy czołowym zawodnikiem „Białych Rycerzy” Amr Zaki, a trenerm Hossamem Hassanem. Dziś wieczorem wszyscy będą musieli jednak zapomnieć o sporach, jeżeli chcą odrobić stratę do Al-Ahly.

Środowy mecz, to starcie numer 107 pomiędzy wielkimi kairskimi klubami. Górą są „Czerwone Dibały”. Wygrały 37 meczów. Zamalek zanotował 25 wygranych, a 44 spotkania zakończyły się remisami. Środowy starcie na Cairo International Stadium ma zobaczyć 80 tysięcy kibiców.

ZOBACZ WIĘCEJ O HISTORII DERBÓW MIĘDZY AL-AHLY, A ZAMALEK SC

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Czerwiec 29th, 2011 o 15:31 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz