Nigeria młodzieżowym mistrzem Czarnego Lądu

Na stadionach Republiki Południowej Afryki zakończyły się dzisiaj Młodzieżowe Mistrzostwa Afryki. Tytuł zdobyła jedenastka “Flying Eagles”. W finałowym spotkaniu Nigeryjczycy pokonali reprezentację Kamerunu.

Mecz na Dobsonville Stadium miał niesamowicie dramatyczny i emocjonujący przebieg.  Mimo wielu okazji z obu stron do 75 minuty był bezbramkowy remis. Potem “Latającym Orłom” dwa razy udało się trafić do siatki rywala. Drugiego gola zdobył Innocent Uche Nwofor, który z czterema bramkami na koncie został królem strzelców turnieju.

Młody Kameruńczyk Edgar Nicaise Constant Salli (nr 7) został uznany za najlepszego piłkarza mistrzostw

Kiedy wydawało się, że losy finału są przesądzone “Junior Lions” wzięli się do solidnej roboty i w przeciągu trzech minut zdołali wyrównać! Bramkę na 2-2 zdobył w 85 minucie Salli Nicaise. Może warto zapamiętać to nazwisko, bo 19-letni pomocnik Cotonsport de Garoua został uznany najlepszym piłkarzem African Youth Championship. Kto wie, może wkrótce będzie równie sławny co jego starsi koledzy z Samuelem Eto’o na czele?

W dogrywce zwycięskiego gola na 3:2 zdobył Envoh Terry i to Nigeria po raz szósty została mistrzem kontynentu.  W meczu o trzecie miejsce Egipt pokonał Mali 1:0. Cały kwartet półfinalistów będzie reprezentował Afrykę na sierpniowych Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Kolumbii.

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Maj 1st, 2011 o 20:24 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.