Zobacz zamieszki z meczu Zamalek – Club Africain

To były jedno z najgorszych spotkań w historii rozgrywek afrykańskiej Ligi Mistrzów. Mecz lidera egipskiej Premier League Zamalek SC z tunezyjskim Club Africain został przerwany po tym, jak rozwścieczeni kibice wbiegli na murawę Cairo International Stadium.

Wszystko przez to, że sędziowie z Algierii nie uznali gola zdobytego strzałem głową przez Ahmeda Gaafara. Jak jednak pokazały telewizyjne powtórki zawodnik Zamalek był na pozycji spalonej. Jako, że był to gol na 3:1, a pierwszy mecz zespół z Egiptu przegrał 2:4, to kibice nie zdzierżyli i wbiegli na murawę.

ZAMIESZKI NA STADIONIE W KAIRZE – FILMIK Z YOUTUBE

Według różnych źródeł w trakcie zamieszek na boiska rannych zostało od pięciu do dziewięciu osób, w tym dwóch zawodników Club Africain: bramkarz Ben Yahya i napastnik Aymen Soltani. Oberwało się też arbitrom z Algierii.

Drużynie Zamalek grożą ze strony Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej surowe konsekwencje. Zamieszki na kairskim stadionie już mają zresztą swoje przełożenie na piłkarską rzeczywistość w Egipcie. Tamtejsza liga, która od czasu rewolucji nie gra od lutego, miał wznowić rozgrywki w środę 13 kwietnia. Po tym co stało się na stadionie w Kairze Egypt Football Association zdecydowała jednak, że jeszcze nie czas na to. Póki co po piętnastu kolejkach na czele jest ekipa… Zamalek SC.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Kwiecień 4th, 2011 o 10:40 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Zobacz zamieszki z meczu Zamalek – Club Africain”

1. Znowu kłopoty z kibicami | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] Ligi Mistrzów klub z Tunisu wywalczył po tym, jak w rewanżowym spotkaniu przeciwko Zamalek, kibice kairskiego klubu wbiegli na murawę i przerwali mecz. Teraz ta sama sytuacja przydarzyła się Club [...]