Wielki finał w Kigali

W finale mistrzostw Afryki do lat 17 Rwanda spotka się w sobotę z Burkina Faso. Dzień wcześniej w starciu o trzecią lokatę drużyna Konga zagra z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Na razie póki co wielkie świętowanie w Kigali. Zespół prowadzony przez francuskiego szkoleniowca Richarda Tardy pokonał Młode Słonie z WKS 1:0. Zwycięskiego gola zdobył napastnik Justin Mico. Mecz oglądało 25 tys. kibiców, w tym prezydent Paul Kagame.

Teraz przed Młodymi Osami mecz finałowy. Zespół już zrobił więcej niż wszyscy od niego oczekiwali. Najpierw wywalczył awans do czołowej czwórki, a tym samym awans do finałów mistrzostw świata do lat 17, które w tym roku odbędą się w Meksyku. Teraz jest w wielkim finale, który rozegrany zostanie na stadionie Amahoro.

Amahoro Stadium będzie w sobotę wypełniony

Dodajmy, że na mistrzostwach w Meksyku wystąpi komplet półfinalistów z turnieju w Kigali, a więc Rwanda, Burkina Faso, Kongo i Wybrzeże Kości Słoniowej. Turniej w Meksyku odbędzie się na przełomie czerwca i lipca. To impreza na której afrykańskie reprezentacje zawsze odnosiły sukcesy.

Mistrzostwo świata w kategorii siedemnastolatków zdobywały przecież i Nigeria i Ghana. Do tego dochodziło wiele innych medalowych lokat czy indywidualnych wyróżnień.

SUKCESY AFRYKAŃSKICH ZESPOŁÓW W MŚ U-17

1985 ROK – Nigeria zdobywa mistrzostwo. Gwinea kończy na 4 miejscu

1987 ROK – Nigeria wicemistrzem, Wybrzeże Kości Słoniowej – 3 lokata

1989 ROK – Fode Camara z Gwinei królem strzelców imprezy w Szkocji

1991 ROKGhana mistrzem, a Nil Odarty Lamptey najlepszym zawodnikiem mistrzostw we Włoszech

1993 ROKNigeria mistrzem, Ghana wicemistrzem. Wilson Oruma królem strzelców

1995 ROKGhana mistrzem

1997 ROK – Ghana wicemistrzem

1999 ROK – Ghana na 3 miejscu. Ismael Addo króle strzelców turnieju w Nowej Zelandii

2001 ROK – Nigeria na 2 miejscu. Burkina Faso jest 3

2007 ROKNigeria mistrzem. Ghana czwarta. Macauley Christianus z Nigerii królem strzelców

2009 ROK – Nigeria wicemistrzem, a Sani Emmanuel najlepszym zawodnikiem MŚ


Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Styczeń 20th, 2011 o 14:38 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz