Afryka gola w Tylko piłka

Sporo materiałów dotyczących afrykańskiej piłki ukazało się w świątecznym magazynie tygodnika „Tylko piłka”, który już jest do nabycia. Jest też ustęp poświęcony książce „Afryka gola! Futbol i codzienność”.

Oto fragment recenzji z „Tylko piłka”: „Michał Zichlarz swoje afrykańskie wyprawy spisał na ponad 300 stronach. My już książkę czytaliśmy, i mimo dużej wiedzy o futbolu przekonaliśmy się, że na afrykańską piłkę inaczej patrzy się oczami osoby, która tam była. Polecamy ją tym wszystkim kibicom, którzy chcą o futbolu wiedzieć coś więcej, niż tylko to ile zarabia Messi, czy jakim samochodem jeździ  Cristiano Ronaldo”.

W tygodniku znalazła się też bardzo ciekawy wywiad z Mart Nooij. To holenderski szkoleniowiec, który prowadzi obecnie reprezentację Mozambiku. Oto co mówi on o przyszłości futbolu na Czarnym Lądzie:

„Zawodnicy z Afryki spełniają wszelkie wymogi, które stawia nowoczesny futbol. Są szybcy, silni fizycznie i świetnie wyszkoleni technicznie. W Afryce należy przede  wszystkim poprawić kwestie organizacyjne i zapewnić szkolenie młodzieży. Na kontynencie afrykańskim nie brakuje piłkarskich talentów. Ci, którzy występują w rodzimych ligach na pewno w większości przypadków nie ustępują umiejętnościami rodakom grającym w Europie. Mieli po prostu mniej szczęściach lub przegapili odpowiedni moment i dlatego nie wyjechali”.

Jest też olbrzymi, bo na dwie strony wywiad z Abdou Razack Traore, najlepszym afrykańskim piłkarzem jesienią na boiskach naszej ekstraklasy. Polecam!

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Grudzień 22nd, 2010 o 15:15 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz