W lutym piłkarze Zambii wygrali swoje pierwsze historyczne mistrzostwo Afryki w serii karnych. Pokonali po dramatycznym boju Wybrzeże Kości Słoniowej 8:7. Równie dramatyczne spotkanie stoczyli dzisiaj w Kampali z “Żórawiami” z Ugandy. Gospodarze już w 27 minucie odrobili starty z pierwszego meczu po golu Geofreya Massa. Potem nikt już nie zdobył gola i o wszystkim decydowały jedenastki. Znowu było dramatycznie i znowu w jednej z głównych ról wystąpił bramkarz ekipy “Miedzianych Pocisków” Kennedy Mweene. Nie tylko, że trafił do siatki celnie wykorzystując jeden z karnych, ale też obronił decydujący strzał. Skończyło się 9-8 dla Zambijczyków! Piłkarze z Ugandy załamani. Byli o krok od wyeliminowania mistrza Czarnego Lądu.

Szczęście było też dzisiaj przy reprezentacji Tunezji. “Orły Kartaginy” bezbramkowo zremisowały u siebie z Sierra Leone, co wystarczyło do awansu, ale arbiter nie uznał gościom aż dwóch goli!

Zwracają uwagę wysokie zwycięstwa reprezentacji Nigerii z Liberią 6:1 i Mali na wyjeździ z Botswaną 4:1. Teraz też (jest godzina 22.30) pojawiła się informacja, że nie dokończono meczu w Dakarze pomiędzy Senegalem, a Wybrzeżem Kości Słoniowej. Po dwóch golach Didiera Drogby w drugiej części “Słonie” prowadziły już 2:0. Wściekli fani gospodarzy nie zdzierżyli i w 76 minucie wbiegli na boisko. W tej sytuacji mecz został przerwany. Agencje donoszą, że są kilkanaście osób jest rannych. Tak czy inaczej Senegalu zabraknie w styczniowym Pucharze Narodów w RPA. TUTAJ FILMIK NA YOU TUBE Z TEGO CO SIĘ DZIAŁO W DAKARZE.

Dziś awans wywalczyła też drużyny Ghany. W ostatnim sobotnim spotkaniu, które zakończyło się przed północą, na wyżyny swoich umiejetności wzniosły się “Lwy Atlasu”. Marokańczycy musieli odbrobić dwubramkowe straty z Maputo i udało się z nawizką. Do przerwy było 1:0 po golu Abdelaziza Barady. Po przerwie goście nie mieli kompletnie nic do powiedzenia. Bramki zdobywali Houssine Kharja z wolnego, Youssef El-Arabi i Nordin Amrabat. 4:0 dla “Lwów Atlasu”!

Gwinea Równikowa – DR Konga (0:4)

Kamerun – Republika Zielonego Przylądka (0:2)

Togo – Gabon (1:1)

Angola – Zimbabwe (1:3)

Niger – Gwinea (0:1)

Etiopia – Sudan (3:5)

Burkina Faso – Republika Środkowoafrykańska (0:1)

Do finałowego turnieju, 19 stycznia – 10 luty 2013 w RPA, awansują zwycięzcy dwumeczów. Stawkę uzupełnią gospodarze.

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Październik 13th, 2012 o 21:31 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Eliminacje Pucharu Narodów. Dramat w Kampalii, dwa gole Drogby i zamieszki w Dakarze, awans Lwów Atlasu”

1. Komplet finalistów Pucharu Narodów | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] Eliminacje Pucharu Narodów. Dramat w Kampalii, dwa gole Drogby i zamieszki w Dakarze, awans Lwów A… [...]

2. Uwaga na kibiców. Chcieli spalić stadion w Dakarze | AfrykaGola.pl napisal(a):