Eliminacje mistrzostw świata. Kiepski start Bafana Bafana

FANI W RPA ZNOWU NIE MAJĄ POWODÓW DO ZADOWOLENIA. TUTAJ JEDEN Z MECZÓW W RUSTENBURGU PODCZAS MUNDIALU DWA LATA TEMU. FOT. M.ZICHLARZ

FANI W RPA ZNOWU NIE MAJĄ POWODÓW DO ZADOWOLENIA. TUTAJ JEDEN Z MECZÓW PODCZAS MUNDIALU DWA LATA TEMU. FOT. M.ZICHLARZ

Nie wiem co by się musiało stać, żeby reprezentacja Republiki Południowej Afryki zaczęła grać na miarę potencjału, jaki ma w futbolu ten kraj i oczekiwań swoich wymagających oraz wiernych fanów? Na razie Bafana Bafana zaczęli od falstartu, bo za taki trzeba uznać remis na swoim terenie z ekipą Etiopii, klasyfikowaną w rankingu FIFA na 138 miejscu. Mogło być jeszcze gorzej, bo RPA przegrywało 0:1, a wyrównującego gola na dziesięć minut przed końcem zdobył Katlego Mphela.

U siebie męczyła się też reprezentacja Nigerii. Wygraną z Namibią udało się wydrzeć dopiero w samej końcówce, a strzelcem zwycięskiej bramki był w 80 minucie Ikechukwu Uche, brat znanego z występów w Wiśle Kraków Kalu Uche. Przykrą porażkę u siebie zanotowali z kolei “Wojownicy”. Ekipa Zimbabawe uległa w Harare Gwinei 0:1.

W pozostałych spotkaniach eliminacyjnych też nie padało za dużo goli, a ewenementem jest grupa E. Tam gra m.in. Burkina Faso z Prejuce Nakoulmą oraz Abdou Razackiem Traore na czele. Z kwartetu zespołów ani jeden nie zdobył w swoim pierwszym meczu eliminacji mistrzostw świata gola.

10 czerwca: Liberia – Angola

Kolejne mecze w marcu przyszłego roku, potem runda dwóch spotkań w czerwcu 2013 i zakończenie drugiej fazy eliminacji we wrześniu przyszłego roku. Zwycięzcy 10 grup rozlosowani zostaną w pary, z których wygrani zagrają w mundialu 2014. Ta ostatnia trzecia faza eliminacji w strefie afrykańskiej w październiku i listopadzie 2013 roku.

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Czerwiec 3rd, 2012 o 20:15 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.