Z Ghany, przez Katar, do Ekstraklasy

W GHANIE PIŁKARSKICH TALENTÓW NIE BRAKUJE. TUTAJ MECZ LIBERTY PROFESSIONALS Z HEART OF LIONS, GLO PREMIER LEAGUE. FOT. MICHAŁ ZICHLARZ

W ostatnich dniach na naszych boiskach dobrze spisuje się Ishmael Baidoo, ktory zimą został pozyskany przez Górnika z bułgarskiego Septemwrii Sofia. Dla klubu z Zabrza był to transfer gotówkowy. W niedzielę 20-latek zaliczył asystę w ligowym meczu z Pogonią Szczecin, a środę w pucharowym starciu z Polonią Środa Wielkopolska zdobył swojego premierowego gola w pierwszym zespole, wykorzystując sytuację sam na sam.

- Ishmael to piłkarz bardzo ofensywny. Jego obecność na boisku powoduje, że mamy możliwość gry „za plecy” rywala. Z Pogonią dał dobrą zmianę – mówił szkoleniowiec Górnika Marcin Brosz.

Na spotkanie w I rundzie Pucharu Polski w Środzie Wielkopolskiej Baidoo wyszedł na boisko w podstawowym składzie zabrzan. Kto wie czy od pierwszej minuty nie zagra też w sobotnim ligowym spotkaniu z Lechem Poznań u siebie?

20-latek z Ghany ma ciekawe CV. Piłkarskiego abecadła uczył się nie w rodzinnej Akrze, skąd pochodzi przecież plejada świetnych graczy z Michaelem Essienem czy Asamoah Gyanem na czele, ale w… Katarze. Przeniósł się tam jako ledwie trzynastolatek. Trenował w Aspire Academy w Doha. – Poleciałem tam sam. Aspire zorganizowało w moim kraju nabór do ich akademii. To wielkie projekt dla tych szczególnie utalentowanych. Jak było ze mną? W każdym regionie był nabór dla chłopaków. Ostatecznie do finału dostało się 50 najlepszych. Z tej pięćdziesiątki trzech otrzymało możliwość wyjazdu i treningów w Katarze. Ja byłem wśród nich. Tam był finał, z którego dostałem się do Aspire Academy – tłumaczy.

W Katarze grał i trenował razem z innym zawodnikiem z Czarnego Lądu, który teraz jest w kadrze Górnika, Gambijczykiem Alasane Mannehem. Potem Baidoo miał trafić do hiszpańskiej Girony, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i wylądował w bułgarskim Septemwrii, gdzie grał przez 1,5 roku, zanim nie kupił go 14-krotny mistrz Polski. Wiosną zagrał w pięciu ligowych spotkaniach. Teraz coraz mocniej puka do podstawowego składu górniczej jedenastki.

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Wrzesień 27th, 2019 o 17:47 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Z Ghany, przez Katar, do Ekstraklasy”

  1. Kartagińczyk napisal(a):

    Powodzenia!

 

Zamiesc komentarz