Ciągną grę Zagłębia

VAMARA SANOGO I ALEXANDRE CRISTOVAO (Z PRAWEJ). FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Dobra gra czarnoskórych graczy jedenastki z Sosnowca: Alexandre Cristovao i Vamary Sanogo. Ich bramki sprawiają, że pierwszoligowe Zagłębie mocno liczy się w grze o awans.

Od kiedy obaj zawodnicy grają w wyjściowym składzie, sosnowiczanie zaczęli regularnie wygrywać. Trzy zwycięstwa w trzech ostatnich spotkaniach sprawiły, że ekipa prowadzona przez Dariusza Dudka dalej liczy się w grze o awans. Cristovao strzelił wreszcie w miniony weekend swojego pierwszego gola na boiskach I ligi. Trafił w wygrany 2:0 spotkaniu z Chojniczanką. Z kolei 22-letni Sanogo trafiał tej wiosny w starciach z Puszczą (1:1) i z Odrą Opole (1:0).

Już miał być w Puszczy

W trzech ostatnich meczach obaj grają ze sobą w wyjściowym zestawieniu. Jak się okazuje, mocno pomaga to drużynie. Co ciekawe Cristovao miało już nie być w Sosnowcu. Jesienią mało co grał, a zimą był już na testach w Puszczy Niepołomice. Ostatecznie jego transfer zablokował Dariusz Dudek. – Już wcześniej widziałem, że wiele akcji przeprowadza ze skrzydła. Postanowiłem zmienić mu pozycję i jak się okazuje była to dobra decyzja, bo w trzech ostatnich meczach zanotował dwie asysty i zdobył gola. Jest silny, widać, że teraz już rywale podwajają krycie przy jego akcjach, a to sprawia, że inni nasi zawodnicy mają więcej miejsca. Przed nim jednak jeszcze wiele pracy, żeby zostać klasowym zawodnikiem – ocenia trener jedenastki z Sosnowca.

Zawodnikowi z Angoli nie przeszkadza przestawienie na inną pozycję. – Nie jest to żadnym problemem, bo w przeszłości zdarzało się, że grałem jako skrzydłowy. Rozmawiałem z trenerem na ten temat i powiedziałem, że gdziekolwiek mnie widzi i gdziekolwiek mogę pomóc zespołowi, to może mnie wykorzystać – zaznacza.

Lubią ze sobą grać

Vamara z Sanogo nie ukrywają, że cieszą się z tego, że wspólnie mogą grać w jednym zespole od pierwszej minuty. – Dobrze rozumiemy się na boisku i poza nim – podkreśla pochodzący z Angoli Cristovao.

- Kiedy z kimś dobrze rozumiesz się poza murawą, to w jakiś sposób przekłada się to potem na to co dzieje się w meczu. Jest łatwiej. Czasami trenujemy razem, czasami gramy przeciwko sobie i jest wtedy wielka walka i współzawodnictwo. Przede wszystkim jesteśmy jednak dobrymi przyjaciółmi – podkreśla Sanogo, który posiada paszport i francuski i Wybrzeża Kości Słoniowej.

Chcą awansu do ekstraklasy

Obaj zawodnicy nie ukrywają, co jest ich celem na koniec tego sezonu. – Cel jest jeden, awans do ekstraklasy. Pracujemy, żeby tak było. Ostatnie tygodnie pokazują, że jesteśmy w dobrej formie, że dobrze gramy. Jeden walczy za drugiego i efekty są widoczne. Teraz trzeba zrobić wszystko, żeby zrealizować postawiony przed nami cel – podkreśla Cristovao.

- Praca i wzajemnie wspieranie się, tak jak ma to miejsce teraz, jest kluczem do tego, żeby na koniec sezonu cieszyć się z awansu. Co do mnie, to pierwsza część sezonu nie była dla mnie łatwa, bo trafiłem do Zagłębia z kontuzją. Teraz z formą i zdrowiem wszystko jest w porządku, tak, że mogę koncentrować się na tym co najważniejsze, na pracy, pomocy drużynie i zdobywaniu bramek, bo to przecież moje zadanie – mówi Sanogo, który na razie na swoim koncie ma 4 trafienia.

- To nie jest tak, że są tylko Alex czy „Sani”. Na sukces pracuje cały zespół, a oni obaj wiedzą, że przed nimi jeszcze dużo pracy. My zresztą w odwodzie mamy Szymona Lewickiego, który dalej walczy przecież o koronę króla strzelców I ligi. Grają jednak ci, którzy są w tej chwili w najlepszej dyspozycji – podkreśla trener Dudek.

ARTYKUŁ UKAZAŁ SIĘ W KATOWICKI SPORCIE

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Kwiecień 22nd, 2018 o 12:23 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Ciągną grę Zagłębia”

  1. Grał w Lidze Mistrzów. Teraz szuka zatrudnienia w I lidze | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] W poprzednich latach w klubie z Sosnowca nie brakowało czarnoskórych graczy w tej formacji. Był Vamara Sanogo, który jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Zagłębia, a także tacy zawodnicy, jak były [...]

 

Zamiesc komentarz