Piotrówka bardziej afrykańska czy brazylijska?

Trzecioligowy klub z Opolszczyzny LZS Piotrówka znany jest z tego, że gra tam wielka ilość piłkarzy z Czarnego Lądu. To najbardziej afrykański klub w Polsce, a latem stamtąd do ligowych klubów trafił kwartet piłkarzy: Frank Adu Kwame do Podbeskidzia Bielsko-Biała, Idrissa Cisse do Energetyka ROW Rybnik, a Patmore Shereni i Sani Goringo Abubakar do Okocimskiego Brzesko.

Teraz w klubie pojawiło się olbrzymia grupa piłkarzy z Brazylii. Pisałem o tym w tekście, który kilka dni temu ukazał się na stronie sport.fakt.pl “Brazylijczycy rządzą w B-klasie”.

Ilościowo w klubie z Piotrówki zawodników z Kraju Kawy jest teraz więcej, ale piłkarze z Afryki też dalej tam są, jak choćby sprawdzany w ostatnich dniach przez Podbeskidzie Kelvin Bulaji. Zespół z III ligi śląsko-opolskiej dalej będzie więc z pewnością liderem pod względem liczby afrykańskich futbolistów w naszych klubach.

A TUTAJ INTERESUJĄCY MATERIAŁ PANORAMY TVP 2 NA TEN TEMAT – CZAR POLSKIEJ LIGI (21 minuta 40 sekunda)

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Sierpień 30th, 2013 o 09:01 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

6 odpowiedzi dla “Piotrówka bardziej afrykańska czy brazylijska?”

 1. mateuszmleczak napisal(a):

  nie ma tego materiału…

 2. Michal Zichlarz napisal(a):

  musisz kliknąć na wydanie Panoramy z czwartku 29 sierpnia, tam to znajdziesz

 3. Amaral napisal(a):

  Elegancko. Bardzo długo czekałem na drugą taką drużynę. Praktycznie zdecydowana większość krytykuje takie pomysły z samymi stranierimi, nazywając takie kluby wręcz “chorymi”. Dla mnie to idealny pomysł. W każdym europejskim kraju choć jedna taka “kopalnia talentów” powinna istnieć. Super sprawa i przyjemne z pożytecznym: zupełna egzotyka plus korzyści z ewentualnego transferu do wyżej postawionych klubów, a kto wie może nawet w niedalekiej przyszłości awans sportowy klubu na sam szczyt ;) Pozdrawiam

 4. Michal Zichlarz napisal(a):

  Też uważam, że ciekawy pomysł tym bardziej, że za wszystko płaci praktycznie druga strona. Na pewno nie jest to tak szalone, jak swego czasu w Pogoni Szczecin.

 5. Amaral napisal(a):

  Co do Pogoni Szczecin w tamtym czasie to według mnie TYLKO jedynym minusem była zbyt duża rotacja zawodnikami. Nie dano im całego sezonu – tylko po pół roku każdej grupie, a to zbyt mało czasu na zgranie itd. Cała pozostała reszta spraw z tym związanych jak najbardziej pozytywna. Dość powiedzieć że spora grupa piłkarzy zaczynających w tamtym okresie swoje “europejskie” kariery gra teraz na naprawdę dobrym poziomie (lepszym od polskiej ekstraklasy). Taki przykład z marszu: Leandro da Silva – obecnie zawodnik Wołgi Niżny Nowgorod a więc ekstraklasa rosyjska nie osiągalna dla naszej rodzimej ligi

 6. Lista piłkarzy z Afryki w Polsce (7) | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] chodzi o kluby, to na czele dalej LZS Piotrówka z Opolszczyzny, ale już z mniejszą liczbą futbolistów, niż było to w poprzednich latach. Na kolejnych miejscach kluby z Pomorza Zachodniego, Fota [...]

 

Zamiesc komentarz