Zabić Haniego. Historia Janusza Walusia

Książka o polskim emigrancie, który 10 kwietnia 1993 roku w Boksburgu zastrzelił popularnego południowoafrykańskiego polityka Chrisa Haniego, już jest gotowa. Jej premiera we wtorek. Publikacja w najbliższych dniach powinna pojawić się w księgarniach. Już zresztą można ją zamówić przez internet. Tutaj strona Wydawnictwa Replika, które zdecydowało się na wydanie książki i gdzie można ją dostać.

Tak będzie wyglądała cała okładka (powyżej). Kolory są nie przypadkowe. Na stronie tytułowej czarny-zielony i żółty czy raczej złoty, to barwy Afrykańskiego Kongresu Narodowego, którego Hani był prominentnym członkiem.

Z tyłu pomarańczowy, biały oraz niebieski, to stara flaga RPA. Jest też trykwetr, symbol Afrykanerskiego Ruchu Oporu, do którego należał Janusz Waluś.

Oczywiście ważniejsze od tego co jest na okładce, to treść. Książka ma siedem rozdziałów.

Rozdział I – Szlifierz kryształów

II – Kim był Hani?

III – Brudne gry

IV – Zamach

V – Na tropach spisku

VI – Przed Komisją Prawdy i Pojednania

VII – Więzienie w Pretorii.

Więcej w książce. Za kilka tygodni minie dwudziesta rocznica zamachu i dwadzieścia lat od momentu, od kiedy polski emigrant siedzie w silnie strzeżonym więzieniu w RPA. W styczniu skończył 60 lat. Ja mogę tylko zaprosić i zachęcić do lektury “Zabić Haniego. Historia Janusza Walusia”.

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Marzec 17th, 2013 o 23:02 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Zabić Haniego. Historia Janusza Walusia”

  1. Wsparcie dla Janusza Walusia | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Marzec 2013. Premiera książki “Zabić Haniego” [...]

  2. Wypuścić Walusia | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Marzec 2013. Premiera książki “Zabić Haniego” [...]

 

Zamiesc komentarz