Nie lubią być zmieniani

Niektórzy z grających w Polsce piłkarze z Afryki mają w ostatnim czasie niecodzienne problemy. Otóż nie lubią być zmieniani. A że dają temu ostentacyjny wyraz nie podając ręki trenerowi, kiedy schodzą z murawy, to ma to później swoje konsekwencje.  Oczywiście niezbyt przyjemne dla samych zawodników. Stara piłkarska prawda mówi przecież, że trenerowi nie można podskakiwać…

Kilka tygodni temu w trzecioligowym spotkaniu Rozwoju Katowice z LZS Piotrówka szkoleniowiec tego drugiego zespołu, zresztą był świetny napastnik, król strzelców ekstraklasy z roku  1996  – Marek Koniarek, po godzinie gry postanowił zmienić Emmanuela Ekwueme. Byłemu reprezentantowi Nigerii mocno nie spodobała się ta decyzja czego wyraz dał schodząc z boiska. Niesforny „Tolek” płaci teraz za to tym, że często rozpoczyna mecz na ławce rezerwowych zespołu z Piotrówki.

Podobnie zachował się kilka dni demu inny z zawodników z Afryki. Reprezentant Burundi Saidi Ntibazonkiza był tak wkurzony tym, że prowadzący Cracovię w meczu z Polonią Bytom Marcin Sadko zmienił go w trakcie spotkania, że nie podał tymczasowemu trenerowi „Pasów” ręki.

Nowy trener Cracovii Jurij Szatałow tak skomentował to zachowanie. – Wygląda na to, że z tym zawodnikiem możemy mieć kłopot. Nie podoba mi się tego typu zachowanie. Jeśli zawodnik nie podaje ręki trenerowi, należy zwrócić na to uwagę – powiedział Szatałow.

Ten trener znany jest z surowego podejścia do prowadzonego przez siebie zespołu, więc lepiej, żeby futbolista z Burundi uważał.

Ciekawe jednak co powiedzieli trenerzy z naszej ligi, kiedy przyszłoby się im spotkać z tym co swego czasu wyczyniał Mido. Wielka gwiazda egipskiej piłki w trakcie finałowego turnieju o Puchar Narodów Afryki w 2006 odmówiła zejścia z boiska w półfinałowym spotkaniu z Senegalem. Trzeba było dopiero mediacji słynnego Hossama Hassana, żeby niesforny zawodnik zszedł z placu gry. No ale on zawsze słynął z niekonwencjonalnych zachowań.

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Listopad 5th, 2010 o 10:53 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz